Nabór

ZAPRASZAMY NA TRENINGI KAJAKARSTWA DZIEWCZYNKI I CHŁOPCÓW W WIEKU OD 8 DO 13 LAT

PRZYJDŹ - SPRAWDŹ - ZOBACZ jeśli Ci się spodoba - ZOSTAŃ!

Trenerka Ewa Bresińska Krawiec -  501-322-824

 

Treningi trwają 2 godziny. Podczas zajęć wymagany jest strój sportowy dostosowany do warunków pogodowych. Na gimnastykę i zajęcia na sali – krótkie spodenki i koszulka, czyste obuwie. Na trening biegowy buty przeznaczone do biegania. Grupa początkująca nauczana jest techniki w sali, dopiero później zaczyna pływać w kajaku. Na kajak wystarczy założyć legginsy i koszulkę z krótkim lub długim rękawem. 

Zajęcia dla najmłodszych mają charakter rekreacyjny. Mają na celu zbudowanie sprawności ogólnej. Kładziemy nacisk na rozwój równowagi, koordynacji ruchowo-czuciowej, siły, wytrzymałości. Jednocześnie uczymy techniki wiosłowania, aby przygotować zawodników do dalszych treningów. Im bardziej zaawansowana grupa i dłuższy staż zawodnika tym treningi stają się bardziej wymagające. 

Poza rozwojem sprawności dbamy o rozwój charakteru młodych adeptów sportu. Kajakarstwo kształtuje wytrwałość w dążeniu do celów dalekich i tych bliskich, cierpliwość i systematyczność. Uczy szacunku do przeciwnika, pokory po przegranej i radości po zwycięstwie. Zależy nam na tym aby zawodnicy byli odpowiednio zmotywowani w sporcie i w życiu, gdyż tylko dzięki temu można osiągnąć sukces. 

Martwisz się że nadchodzi zima? Trening kajakarski to nie tylko pływanie na kajaku. Od listopada raz w tygodniu pływamy na basenie wpław oraz na hali gramy w gry i zabawy ruchowe bądź gry zespołowe. Ćwiczymy na salce gimnastycznej, biegamy i wiosłujemy na sucho – aby jak najlepiej przygotować się do pływania w kajaku już wiosną. Te zajęcia jako wstęp ułatwią podejmowanie dalszych treningów.