Obóz sportowy we Władysławowie

Opublikowano: 25/04/2016

 W dniach 18 - 23 kwietnia 2016 roku klasa IV b Sportowej Szkoły Podstawowej nr 14 wraz z wychowawcą Bartłomiejem Rybarczykiem i trenerkami Bogumiłą Mroczek i Dorotą Płóciniak uczestniczyła w obozie sportowym  we Władysławowie.

Relacja trenerki Doroty Płóciniak:

W obozie sportowym brało udział 22 pływaków z klasy IV b Sportowej Szkoły Podstawowej nr 14.  Program obozu obejmował trening pływacki, zajęcia na świeżym powietrzu nad brzegiem morza i atrakcje turystyczne oraz różne konkursy.

 Po przyjeździe zostaliśmy zakwaterowani w hotelu w pokojach 2 i 3 osobowych. Serwowane były trzy posiłki + podwieczorek, Jedzenie było bardzo smaczne i zdrowe, dostosowane do potrzeb żywieniowych młodych sportowców. Dodatkowo otrzymywaliśmy z Firmy Kupiec zdrową żywność uzupełniającą codzienną dietę.

 W Ośrodku Przygotowań Olimpijskich Cetniewo odbywały się codziennie treningi pływackie - przygotowujemy się do Drużynowego Wieloboju Pływackiego Dzieci 10 i 11 letnich, który odbędzie się 21 i 22 maja na Termach Maltańskich.

 

       

 

    W słoneczny trochę wietrzny wtorek pokonaliśmy brzegiem morza odcinek 8 km z Władysławowa na Rozwie. Po drodze zbieraliśmy kamyki i muszelki. Po kolacji poszliśmy zwiedzać port we Władysławowie.

     Środowe popołudnie spędziliśmy na Helu. W Fokarium Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego Bubas, Agata, Unda i inne foki szare były karmione przez swoich opiekunów. Bardzo nam się podobały popisy fok z zabawkami.

 Z fokarium wybraliśmy się na Cypel Helski unikatowe miejsce w skali Europy, gdyż głębokość przy samym cyplu wynosi 60 m.

Po kolacji odbył się na Alei Gwiazd konkurs wiedzy o olimpijczykach. 

     

      Po czwartkowym treningu pływackim pojechaliśmy do Łeby na ruchome wydmy. Jedzenie przygotowane przez panie kucharki bardzo nam smakowało i ruszyliśmy meleksami na podbój góry piaskowej. Słoneczko nam mocno grzało, ale był też silny wiatr więc marsz po piasku był wieką frajdą. Zastanawialiśmy się ile to ziarenek piasku....

 

   

     Popołudnie piątkowe spędziliśmy na plaży w Chałupach. Długi spacer zakończył się zabawami ruchowymi na plaży.  Podwieczorek z Firmy Kupiec bardzo nam smakował. Posileni wróciliśmy brzegiem morza do hotelu. Wieczorem mieliśmy grila, podsumowanie obozu sportowego z rozdaniem dyplomów za różne konkursy oraz  dyskotekę z wyborem Miss i Mistera obozu. 

  

    W sobotę sprzątaliśmy pokoje, pakowaliśmy rzeczy ...trochę torby były za małe....mama pakuje lepiej, ale z czasem się nauczymy. Ruszyliśmy w drogę powrotną.  Rodzice na nas czekali pod basenem. Szkoda, że czas tak szybko biegnie....

 

Dziękuję:

Pani Mikołajczak za piękne zdjęcia i filmiki z obozu sportowego

Pani Łaskarzewskiej za pomoc w życiu obozowym 

Panu Bartłomiejowi Rybarczykowi za pomoc w sprawach wychowawczych

Pani trener Bogumile Mroczek za pomoc w treningach pływackich

i Wam kochani pływacy za wspaniały obóz sportowy!