OBÓZ SPORTOWY W CHOSZCZNIE

Opublikowano: 15/09/2015

W dniach 1.09-11.09.2015 w Choszcznie odbył się obóz sportowy dla zawodników KS „Warta” Poznań. W obozie udział wzięli uczniowie klas: V b, VI b Szkoły Podstawowej oraz klasy III b Gimnazjum. Opiekę nad zawodnikami sprawowali trenerzy: Mariusz Ludwiczak, Mikołaj Wilczek, Przemysław Chodacki oraz trenerki: Galina Kawczyńska i Wiktoria  Trafas. Ponadto w obozie udział wzięli uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Poznaniu wraz z trenerami Krzysztofem Kaczałą i Michałem Kaznowskim. Łącznie 73 zawodników.

Podczas zgrupowania zawodnicy, poza codziennymi marszobiegami i zajęciami na basenie mieli okazję podszkolić swoje umiejętności pływania na kajakach i wziąć udział w jednodniowym spływie rzeką Drawą pokonując w ciągu 5 godzin odległość ponad 15 kilometrów.

Dodatkowo podopieczni trenera Przemka Chodackiego wraz z zawodnikami SMS Poznań i ich trenerami, codziennie przemierzali ponad 50 km tras na rowerach.

Wieczory najczęściej upływały pod znakiem meczów piłki nożnej lub ogniska  z kiełbaskami.

Podczas obozu, do Choszczna zawitał również Kacper Majchrzak z trenerem Michałem Szymańskim i podczas spotkania z „Warciarzami”, opowiadał młodszym kolegom o swoim starcie w Mistrzostwach Świata w Pływaniu w Kazaniu w sierpniu 2015.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym również uda nam się zorganizować podobny obóz dla tak dużej ilości zawodników KS „Warty” Poznań.

FOTO

 KS WARTA obóz sportowy Choszczno 2015

KS WARTA obóz sportowy Choszczno 2015