Piotr Jaroszewski wygrał Warta Poznań Wielkopolska 2018

Opublikowano: 09/07/2018

W dniach 06.07-08.07.2018 Sekcja Tenisowa Warta była organizatorem III Międzynarodowego Turnieju Tenisa Na Wózkach.

W turnieju, którego uczestnicy walczyli o punkty do światowego rankingu tenisa na wózkach ITF mogliśmy zobaczyć zawodników z Hiszpanii, Norwegii ,Czech,Łotwy oraz z Polski w tym także zawodników Warty -Lech Jabłoński, Marek Nitschke i Krzysztof Kowalewski.

Ostatecznie najlepszym okazał się Piotr Jaroszewski, który pokonał po 3,5 godzinie Cisco Vena z Hiszpanii 4/6 7/6/7/6 !!!

Po regulaminowej przerwie rozegrano finał gry podwójnej gdzie niespodziewanie para Paweł Mietrkiewicz i Ryszard Szczygieł, pokonali po 2 godzinach walki parę Piotra Jaroszewskiego i Jerzego Kulika 7/6 3/6 10/5!!!

Najlepszym zawodnikiem turnieju pocieszenia został Paweł Mietrkiewicz.

Zawodnik Warty- Krzysztof Kowalewski, który w grze pojedynczej osiągnął ćwierćfinał a w grze podwójnej w parze z Szymonem Nowickim przegrał w półfinale turnieju, został wybranym najlepszym zawodnikiem z Wielkopolski i otrzymał specjalne wyróżnienie od Pana Jana Pawła Libickiego Senatora RP, które wręczył asystent Senatora Pan Wojciech Wośkowiak.

Wyniki

gra pojedyncza

Piotr Jaroszewski  Polska - Francisco Vena Hiszpania 4/6 7/6/7/6 gra podwójna Paweł Mietrkiewicz .Ryszard Szczygieł  Polska - Piotr Jaroszewski,  Jerzy Kulik Polska 7/6 3/6 10/5

Dziękujemy i gratulujemy!