Zwycięstwa Lecha Jabłońskiego i Krzysztofa Kowalewskiego w tenisie na wózkach!

Opublikowano: 08/09/2016

Bardzo dobre występy zanotowali w ostatnich ogólnopolskich turniejach tenisa na wózkach zawodnicy Sekcji Tenisowej KS Warta .
Najpierw w  dniach 19-21 sierpnia w Łomży rozegrany został turniej "Łomża Cup 2016" gdzie najlepszym zawodnikiem turnieju po trzy dniowych rywalizacjach okazał się Lech Jabłoński z Sekcji Tenisowej KS Warta Poznań wygrywając w grze finałowej po 2,5 h zawodnika nr 1 turnieju Stefana Dobaczewskiego SIKT Płock 6/2 3/6 6/2!!
W rozegranym tydzień później w Szczawnie Zdrój w kolejnym ogólnopolskim turnieju tenisa na wózkach, z wysoką formą pokazał się Krzysztof Kowalewski, który niespodziewanie wygrał cały turniej!!! W zaciętym i stojącym na wysokim poziomie finale pokonał wyżej sklasyfikowanego w rankingi Światowej Federacji Tenisa Na Wózkach z Szymona Nowickiego z IKS Spartakus Kożmin  6/3 6/4. Dodatkowo z grona  zawodników przegranych w  pierwszej rundzie został rozegrany turniej pocieszenia, gdzie także na najwyższym podium stanął  zawodnik Warty: Marek Nitschke.

Nasi zawodnicy dzięki dobrej  w ostatnich turniejach postawie  potwierdzili, że należą do czołówki polskich tenisistów na wózkach!