TADEUSZ KRUSZELNICKI najlepszy w turnieju tenis na wózkach Warta Poznań Open 2016 !!!!

Opublikowano: 10/07/2016

W dniach 08-10.07.2016 na kortach Sekcji Tenisowej WARTA Poznań został rozegrany Międzynarodowy Turniej Tenisa Na Wózkach z serii UNIQLO WHEELCHAIR TENNIS TOUR - ITF FUTURES SERIES.
Międzynarodowy Turniej Tenisa na wózkach z serii Uniqlo Wheelchair Tennis Tour był jednym ze 160 turniejów organizowanych na całym świecie dla tenisistów poruszających się na wózkach inwalidzkich. Sekcja Tenisowa KS Warta Poznań jest organizatorem turniejów dla tenisistów poruszających się na wózkach inwalidzkich od 2014 roku, najpierw tylko ogólnopolskich a  otrzymując w 2016 roku  akceptację od Międzynarodowej Organizacji ITF (z siedzibą w Londynie) turniej należy do serii Uniqlo Wheelchair Tennis Tour, dzięki czemu zawodnicy startujący mogli zdobyć punkty do światowego rankingu tenisa na wózkach.


Turniej przeprowadzono w trzech konkurencjach: gra pojedyncza panów, gra podwójna panów oraz pocieszenia.


W finale turnieju głównego gry pojedynczej panów spotkali się Tadeusz Kruszelnicki rank. ITF. 34 /POL/ i Piotr Jaroszewski rank. ITF 76 /POL/.
W historycznym pierwszym finale, po ponad dwugodzinnym stojącym na wysokim poziomie meczu Mistrzem WARTA POZNAŃ OPEN 2016 okazał się Tadeusz Kruszelnicki wygrywając 6/3, 7/6 (3) !!!!
W grze podwójnej najlepszą parą byli Albin Batycki /POL/ i Piotr Jaroszewski /POL/, a w turnieju pocieszenia Szymon Nowicki /POL/.


Wśród uczestników byli także zawodnicy Warty Poznań: Lech Jabłoński (brak rank. ITF ) , Marek Nitschke (rank.ITF 237) i Krzysztof Kowalewski (rank ITF 447). Najlepiej z trójki zawodników WARTY Poznań wypadł Marek Nitschke (rank.ITF 237) dochodząc do ćwierćfinału . W drodze do ćwierćfinału najpierw pokonał Kamila Bukryma rank.ITF 237 /POL/ 6/2 6/2, a póżniej w ćwierćfinale uległ Tadeuszowi Kruszelnickimu rank. ITF. 34 /POL/ 0/6 0/6.. W meczach o ćwierćfinał przegrali Lech Jabłoński (brak rank. ITF) z Tadeuszem Kruszelnickim rank. ITF. 34 /POL/ 0/6 0/6 ,rundę wcześniej Lech Jabłoński pokonał Arkadiusza Stasiaka ( brak rank. ITF /POL/ 6/2 6/2). Natomiast bez wygranej w turnieju głównym był Krzysztof Kowalewski (rank.ITF 447), który uległ w pierwszym meczu Ryszardowi Szczygłowi  (rank. ITF. 238 /POL/ 4/6 4/6). Lepiej  Krzysztofowi poszło w turnieju pocieszenia, gdzie doszedł do finału w którym został pokonany przez  Szymona Nowickiego (rank. ITF. 369 /POL/ 6/3 6/3).

Gratulacje dla wszystkich uczestników !
Wielkie podziękowania dla wszystkich osób i instytucji, które pomogły w organizacji turnieju.


 Dyrektor Turnieju Jacek Gąsiorek

Warta Poznań Open 2016, Tadeusz Kruszelnicki