Doskonałe występy Mastersów w Pucharze Masters w Łodzi

Opublikowano: 07/05/2018

Pierwszy raz łódzkie środowisko Masters przy wsparciu Łódzkiego Okręgowego Związku Pływackiego zorganizowało zawody w ramach Pucharu Polski Masters.   Tym razem nasi zawodnicy rywalizowali na pięknym obiekcie Politechniki Łódzkiej. Pierwszy tegoroczny start na 50 metrowym obiekcie był jednocześnie sprawdzianem przed zbliżającymi się Letnimi Mistrzostwami Polski w kategoriach Masters które odbędą  się pod koniec czerwca w Poznaniu. Sekcję Masters tym razem reprezentowało 12 zawodników, którzy w 49 indywidualnych startach odnotowali wyniki pozwalające w końcowym podsumowaniu zająć 3 miejsce wśród blisko 50 zgłoszonych do zawodów. Tym razem nie ustanowili nowych rekordów Polski lecz swoją doskonałą postawę podkreślili poprawiając 22 rekordy Klubowe. Łącznie zdobyli 34 medale indywidualnie (16 złotych, 9 srebrnych, i 9 brązowych) oraz 4 w sztafetach (1 złoty i 3 srebrne). Podczas łódzkich zawodów najlepszym zawodnikiem sekcji Masters okazał się Bartłomiej Zadorożny  który zdobył indywidualnie 4 złote medale w każdym starcie poprawiając rekordy klubowe oraz dołożył do swojego dorobku medale złoty i srebrny w sztafetach.

Wyniki poszczególnych zawodników:

Panie

Paulina Danielska kategoria A – 1 srebrny 200 metrów stylem dowolnym, jeden brązowy 100 metrów stylem dowolnym (dwa rekordy klubowe), oraz 1 srebrny w sztafecie 4x50 metrów stylem zmiennym.

Rusłana Dembecka kategoria H – 1 złoty 100 metrów stylem grzbietowym, 1 brązowy 200 metrów stylem dowolnym (dwa rekordy klubowe), oraz 1 srebrny w sztafecie 4x50 metrów stylem dowolnym

Grażyna Drela kategoria H – 4 złote (50 metrów stylem dowolnym, 100 metrów stylem dowolnym (rekord klubowy), 50 i 100 metrów stylem klasycznym, oraz 2 srebrne w sztafetach 4x50 metrów stylem dowolnym i 4x50 metrów stylem zmiennym

Anna Kotecka kategoria F  - 2 srebrne medale w konkurencjach 50 metrów stylem grzbietowym , 200 metrów stylem dowolnym, jeden brązowy 100 metrów stylem dowolnym (rekordy klubowe), dodatkowo rekord klubowy w konkurencji 50 metrów stylem dowolnym, oraz 2 srebrne w sztafetach 4x50 metrów stylem dowolnym i 4x50 metrów stylem zmiennym

Małgorzata Putowska kategoria G – jeden srebrny w konkurencji 200 metrów stylem zmiennym, 2 brązowe medale w konkurencjach 100 metrów stylem motylkowym i 100 metrów stylem grzbietowym ( w obu rekordy klubowe) dodatkowo rekord Klubowy w konkurencji 200 metrów stylem dowolnym, srebrny medal w sztafecie 4x50 metrów stylem zmiennym

Magdalena Zajączek kategoria D – srebrny medal w sztafecie 4x50 metrów stylem zmiennym

Panowie

Dariusz Janyga kategoria F – 2 srebrne w konkurencjach 50 i 200 metrów stylem dowolnym, 2 brązowe w konkurencjach 50 i 100 metrów stylem grzbietowym oraz 1 złoty w sztafecie 4x50 metrów stylem zmiennym i 1 srebrny w sztafecie 4x50 metrów stylem dowolnym 

Stanisław Kaczmarek kategoria C – 4 złote w konkurencjach 100 i 200 metrów stylem dowolnym oraz 100 metrów stylem klasycznym i 200 metrów stylem zmiennym

Marcin Szymkowiak kategoria C – 1 złoty w konkurencji 50 metrów stylem klasycznym (rekord klubowy), 2 srebrny w konkurencji 100 metrów stylem klasycznym, 1 brązowy w konkurencji 200 metrów stylem dowolnym, rekord klubowy w konkurencji 50 metrów stylem dowolnym, oraz 1 złoty w sztafecie 4x50 metrów stylem zmiennym i 1 srebrny w sztafecie 4x50 metrów stylem dowolnym 

Jacek Thiem kategoria G  - 1 srebrny w konkurencji 100 metrów stylem motylkowym, i 1 brązowy w konkurencji 200 metrów stylem dowolnym (dwa rekordy klubowe)

Przemysław Waraczewski kategoria G -  3 złote w konkurencjach 50 i 100 metrów stylem klasycznym oraz 200 metrów stylem zmiennym, oraz 1 złoty w sztafecie 4x50 metrów stylem zmiennym i 1 srebrny w sztafecie 4x50 metrów stylem dowolnym 

Bartłomiej Zadorożny kategoria D – 4 złote w konkurencjach 50 i 100 metrów stylami dowolnym i klasycznym (4 rekordy klubowe), oraz 1 złoty w sztafecie 4x50 metrów stylem zmiennym i 1 srebrny w sztafecie 4x50 metrów stylem dowolnym