Grand Prix Opole 28-29.04.2018- Dowgiert, Majchrzak, Chudy i Stolarski zdominowali swoje konkurencje. Szymański najlepszym trenerem

Opublikowano: 30/04/2018

Podczas odbywających się w miniony weekend zawodów z cyklu Arena Grand Prix Polski w Opolu zawodnicy seniorskiej grupy Trenera  Michała Szymańskiego po raz kolejny dowiedli, iż są najlepsi w swoich koronnych konkurencjach.

Czterokrotnie pierwsze miejsce zdobyła Anna Dowgiert deklasując inne pływaczki na dystansach 50m i 100m stylem motylkowym oraz 50m i 100m stylem dowolnym. W punktacji wielobojowej Anna zwyciężyła w stylu motylkowym jak również dowolnym oraz zajęła drugie miejsce w klasyfikacji generalnej kobiet.

Trzykrotnie zwyciężył Kacper Majchrzak 100m, 200m, 400m stylem dowolnym co zapewniło mu zwycięstwo w klasyfikacji wielobojowej kraulistów oraz drugie miejsce w generalce mężczyzn.  Na uwagę zasługuje fakt, iż na 400 m stylem dowolnym Kacper pokonał takich tuzów jak Wojciech Wojdak oraz Filip Zaborowski.

Jedno zwycięstwo na 100 m stylem klasycznym oraz dwa drugie miejsca na 50m i 200m stylem klasycznym wywalczył Marcin Stolarski. Druga lokata w punktacji żabkarzy oraz 5 miejsce w klasyfikacji generalnej jasno wskazują na to, iż forma rośnie a na MP rywale nie będą mieli czego szukać.

Drugie miejsce na 100 stylem motylkowym zdobył Michał Chudy. Dzień później pokazał, że budowanie szybkości zaczyna przynosić efekty dokładając 3 miejsce na 50m koniem. Podczas zawodów Czadi prezentował bardzo wysoką formę, której finalnym obrazem  będą starty podczas Mistrzostw Polski w Łodzi, gdzie razem z koleżanką Anną oraz kolegami z grupy treningowej Kacprem, Marcinem i Konradem powalczy o minima kwalifikacyjne do ME.

Grupa Seniorska trenuje aktualnie w Opolu, gdzie realizuje proces szkoleniowy oparty o zgrupowania pływackiej Kadry Narodowej  pod okiem Michała Szymańskiego. Podczas GPP Opolu „Szypa” otrzymał wyróżnienie dla najlepszego trenera w konkurencjach męskich- za sprawą starów Konrada Czerniaka, który od ponad roku trenuje z grupą poznańskich ścigaczy.