Mocny akcent na rozpoczęcie Pucharu Masters 2018

Opublikowano: 26/02/2018

W dniu 24.02.2018 na basenie POSiR-u przy ulicy Chwiałkowskiego XVIII Otwarte Integracyjne Mistrzostwa Wielkopolski w pływaniu Masters rozpoczęły rywalizację w Pucharze Masters w tym roku.

Blisko 200 zawodników z 49 klubów z całej Polski w tym gronie 15 osobowa reprezentacja sekcji pływackiej Masters naszego klubu.

Zawody uświetnili swoją obecnością Joanna Cieślak, Kacper Majchrzak i Michał Szymański. Przez moment pojawił się też trener Andrzej Olszewski.

Pierwszy raz w historii zawodów patronat honorowy nad rywalizacją Mastersów objął Starosta Poznański Pan Jan Grabkowski.

Zawodnicy Warty w punktacji medalowej zajęli 2 miejsce zdobywając 25 medali w tym 17 złotych, 6 srebrnych i 2 brązowe. W swoich startach poprawili 13 rekordów klubowych.

Pierwsze starty doskonałe w brawach naszego klubu zanotowały Anna Krupińska i Sylwia Gorockiewicz.

Zdobycze medalowe sekcji:

  1. Dembecka Rusłana kategoria H – srebrny w konkurencji 200 metrów stylem klasycznym
  2. Drela Grażyna kategoria H – dwa złote w konkurencjach 50 metrów stylem klasycznym i 100 metrów stylem zmiennym
  3. Gorockiewicz Sylwia kategoria D – brązowy w konkurencji 50 metrów stylem klasycznym
  4. Krupińska Anna kategoria I – dwa złote w konkurencjach 50 i 200 metrów stylem klasycznym i dwa rekordy klubowe
  5. Mendowska Katarzyna kategoria 0 – dwa złote  w konkurencjach 5 metrów  stylem motylkowym i 50 metrów stylem grzbietowym i dwa rekordy klubowe
  6. Mendowska Paulina kategoria 0 – dwa złote w konkurencjach 100 metrów stylem zmiennym i 200 metrów stylem motylkowym (rekord klubowy)
  7. Zajączek Magdalena kategoria D – złoty w konkurencji 200 metrów stylem klasycznym
  8. Isalski Przemysław kategoria C – złoty w konkurencji 800 metrów stylem dowolnym, srebrny w konkurencji 100 stylem zmiennym
  9. Kaczmarek Stanisław kategoria C – dwa złote medale w konkurencjach 100 metrów stylem zmiennym (rekord klubowy), i 200 metrów stylem motylkowym
  10. Olszewski Paweł kategoria G – dwa złote w konkurencjach 50 metrów stylem motylkowym i 50 metrów stylem dowolnym (rekord klubowy)
  11. Osik Daniel kategoria D – złoty w konkurencji 200 metrów stylem grzbietowym (rekord klubowy) i srebrny w konkurencji 800 metrów stylem dowolnym (poprawiony jeden z najstarszych rekordów klubowych z roku 2004)
  12. Thiem Jacek kategoria G – złoty w konkurencji 200 metrów stylem motylkowym i srebrny w konkurencji  800 metrów stylem dowolnym (w obu rekordy klubowe)
  13. Tomaszewski Tomasz kategoria C – srebrny w konkurencji 50 metrów stylem grzbietowym
  14. Waraczewski Przemysław kategoria G – brązowy w konkurencji 200 metrów stylem klasycznym
  15. Zadorożny Bartłomiej kategoria D – złoty w konkurencji 200 metrów stylem klasycznym, srebrny medal w konkurencji w konkurencji 50 metrów stylem klasycznym (dwa rekordy klubowe)