rekordy Polski-Kacper Majchrzak

Opublikowano: 10/08/2017

W dniach 06-07.08.2017 w Berlinie został rozegrany Puchar Świata w pływaniu na basenie 25m. Startowali tam nasi zawodnicy.

Kacper Majchrzak startując na 100 i 200m stylem dowolnym uzyskał wyniki lepsze od dotychczasowych rekordów Polski. W wyścigu na 100m stylem dowolnym – 0:46,19 –wymazał rekord Polski należący do Konrada Czerniaka i zajął 3 miejsce.

Na 200m stylem dowolnym- 1:41,62- wywalczył 3 miejsce ustanawiając nowy rekord Polski [poprzedni należał do Pawła Korzeniowskiego].

Sztafeta mieszana 4x50m stylem zmiennym z naszymi zawodnikami A. Dowgiert,         M. Stolarskim, R. Kawęckim i A. Urbańczyk wywalczyła 3 miejsce 1:39,70.

Sztafeta mieszana 4x50m stylem dowolnym w składzie K. Czerniak, P. Juraszek,          A. Dowgiert, A. Urbańczyk wywalczyła 2miejsce- 1:30,78.

Uzyskane wyniki obu sztafet to również nowe rekordy Polski.