Letnie Mistrzostwa Polski Juniorów 14-lat w Olsztynie 7-9.07.2017

Opublikowano: 14/07/2017

W Mistrzostwach uczestniczyło blisko 600 zawodników ze 146 klubów. Reprezentanci KS Warta Poznań zdobyli dwa medale i wiele awansów do finałów A i B.

Złoty medal w sztafecie 4 x 100 m st. dowolnym zdobyły: Maria Szczepańska, Wiktoria Celmer, Agata Czechyra i Iga Krzysztofiak.

W tym fantastycznym wyścigu złote medalistki ustanowiły nowy Rekord Polski. Srebrny medal na dystansie 50 m st. dowolnym zdobyła Maria Szczepańska.

Wysokie czwarte miejsca wywalczyły: Wiktoria Celmer na dystansie 50 m st. motylkowym i sztafeta 4 x 200 m st. dowolnym (Maria Szczepańska, Wiktoria Celmer, Agata Czechyra, Iga Krzysztofiak). Na dystansie 100 m st. dowolnym, Maria Szczepańska zajęła piąte miejsce.

Awans do ośmiu finałów B wywalczyli: Tytus Dopierała, Agata Czechyra, Iga Krzysztofiak, Wiktoria Celmer.