Rewelacyjna Maja Stroińska w Tychach

Opublikowano: 14/11/2016

W miniony week-end, tj. 11-13.XI.2016 w Tychach miało miejsce Grand Prix Polski skoków do wody. W konkursie tym barwy Klubu Sportowego WARTA Poznań reprezentowała Maja Stroińska, która na co dzień trenuje pod okiem trenera Szymona Paterka. Warto dodać, iż 9-letnia Maja jest uczennicą Szkoły Podstawowej nr 87 w Antoninku. A skoki do wody trenuje od maja 2014r.

W trakcie zawodów Maja zdobyła złoty medal w konkurencji trampolina 3m oraz brązowy medal w konkurencji trampolina 1m. W trakcie trwania Grand Prix odbył się również 4 memoriał Haliny Chrząszcz-Bartkowiak, w którym Maja również zwyciężyła prezentując najlepsze skoki auerbach.

Sukces Mai jest tym większy, ponieważ Poznań od ponad 50 lat nie mógł się poszczycić żadnymi sukcesami w tej dyscyplinie sportu. Właściwe śmiało można stwierdzić, iż przez ostatnie 50 lat w Poznaniu skoki do wody nie istniały wcale. Tym samym mamy nadzieję, iż sukces utalentowanej zawodniczki K.S. WARTA Poznań rozpocznie nowy rozdział tej widowiskowej dyscypliny sportowej.

Maja i trener Szymon Paterek nie osiadają na laurach, ponieważ są w trakcie przygotowań do Mistrzostw Polski, które odbędą się już w styczniu.

WYNIKI

Maja Stroińska 2