Zmarł Stanisław Szudrowicz

Opublikowano: 15/04/2019

W piątek, 12 kwietnia, zmarł Stanisław Szudrowicz – lekkoatleta miał 72 lata. Absolwent AWF w Poznaniu, sportowiec, nauczyciel,  trener.

Stanisław Szudrowicz urodził się 4 lutego 1947 roku w Poznaniu. Jego kariera sportowa była związana  z poznańskim klubem „Warta”. Odnosił sukcesy w skoku w dal, w biegu na 100 metrów oraz w sztafecie sprinterskiej,  w latach 1969 – 1974 w kategorii juniorów i seniorów.

Wielokrotny reprezentant Polski w kategorii juniorów i seniorów. Największym osiągnięciem było zdobycie w skoku w dal brązowego medalu na Mistrzostwach Europy Seniorów w Helsinkach 1971 roku.

Sześciokrotnie zdobywał medale Mistrzostw Polski. Dwukrotny mistrz Polski i dwukrotny wicemistrz Polski i halowy wicemistrz Polski w skoku w dal. Wicemistrz Polski na 100 m. Najlepsze wyniki 8,03 m w skoku w dal i 10,3 sek. w biegu na 100 m.

Jako trener wychował wielu zawodników początkowo w Klubie Sportowym „Warta” potem w KS. „Olimpii”, następnie jako trener w Wielkopolskim i Polskim Związku Lekkiej Atletyki, gdzie od 2007 roku był opiekunem reprezentacji Polski juniorów w skoku w dal.

 

Działacz sportowy, członek Zarządu Wielkopolskiego Związku Lekkiej Atletyki i Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Członek  Komisji Młodzieżowej PZLA

Pogrzeb odbędzie się w środę, 17 kwietnia, o godzinie 14:15 na cmentarzu na Miłostowie od ul. Gnieźnieńskiej.

 

Koło Seniorów Lekkoatletów KS „Warta”