5 medali kanadyjkarzy na Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w maratonie

Opublikowano: 13/07/2017

W dniach 08-09.07.2017 r. w Gorzowie odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w maratonie.W pierwszym dniu zawodów (08.07) nasi zawodnicy zdobyli 2 złote medale. Najpierw pewnie, z dużą przewagą wygrali nasi brązowi medaliści Mistrzostw Europy: Patryk Piotrowicz i Mateusz Cebula w konkurencji C2 19,5 km juniorów.
Zdecydowanie wygrał również Bartosz Masłowski w konkurencji C1 12,1 km juniorów młodszych.
Natalia Cieślewicz była 6 w konkurencji K1 19,5 km juniorek.
W drugim dniu zawodów (09.07) po naszej myśli ułożył się wyścig C1 19,5 km juniorów. Całe podium należało do kanadyjkarzy KS Warta Poznań: 1 był Patryk Piotrowicz, 2 Mateusz Cybula, a 3 Grzegorz Ludwiczak.
W konkurencji K2 19,5 km juniorek Aleksandra Graniczna i Agata Herodowicz były 4 oraz w konkurencji K1 26,9 km seniorek 4 przypłynęła Maja Kozłowska.
4 miejsce zajął również nasz najmłodszy zawodnik Eryk Wilga w konkurencji C1 8 km młodzików.
5 zdobytych medali dało nam 3 miejsce w klasyfikacji medalowej wśród wszystkich klubów w Polsce