Team 100

Opublikowano: 28/06/2017

Ubiegłoroczni srebrni medaliści Mistrzostw Świata i Europy: Kuba Bródka, Alan Wiśniewski i Dawid Dziurla w programie MSiT "Team100" :-)

21 czerwca 2017 r. w hali Torwar w Warszawie odbyła się uroczysta inauguracja nowego programu Ministerstwa Sportu i Turystyki team100, który powstał z inicjatywy ministra Witolda Bańki.

W grupie 100 wyselekcjonowanych uzdolnionych sportowców - w wieku 18–23 lat - objętych programem, największą grupę stanowią kajakarze: 6 zawodniczek i 12 zawodników, w tym aż 3 zawodników Warty Poznań otrzyma dodatkowe wsparcie finansowe ze środków PFN.

Każdy z zawodników będzie otrzymywał rocznie około 40 000 zł. W ramach indywidualnej ścieżki finansowania sportowcy mogą zdecydować samodzielnie o wykorzystaniu otrzymanych funduszy na refundację wydatków, m.in. na: fizjoterapeutę, lekarza, dietetyka, psychologa, suplementację, sprzęt sportowy czy studia.

W uroczystości wzięli udział Jakub Bródka i Alan Wiśniewski. Dawid Dziurla tego dnia był w drodze na Mistrzostwa Europy Juniorów.

Wybranym przez MSiT do Programu team100 zawodnikom serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za ich sukcesy sportowe :-)