Nie żyje Mateusz Witkowski

Opublikowano: 09/09/2021

Zaskoczyła i wielce zasmuciła nas informacja, że w dniu 08.09.2021r. zginął w wypadku samochodowym dr Mateusz Witkowski (1984 - 2021), szermierz, florecista K.S. WARTA Poznań, reprezentant Polski w kategorii kadetów, aktualnie trener - koordynatyor w sekcji szermierczej i członek Zarządu KS WARTA Poznań. Po zakończeniu kariery zawodniczej kontynuował przygodę z szermierką, będąc trenerem w KS WARTA. Był współzałożycielem sekcji szermierczej K.U. AZS - UAM Poznań, a także trenerem w tej sekcji. Rozwój obu sekcji w ostatnich latach był możliwy między innymi dzięki Jego zdolnościom organizacyjnym i umiejętnościom trenerskim. Ściśle współpracował z trenerem kadry olimpijskiej floretu kobiet - P. Kantorskim.

Swoje zainteresowanie sportem, w tym szczególnie swoją ulubioną dyscypliną - szermierką, rozwijał studiując na Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu, a następnie podczas studiów doktoranckich, które zakończyły się uzyskaniem stopnia naukowego doktora nauk o kulturze fizycznej. Po studiach rozpoczął pracę zawodową w Studium Wychowania Fizycznego i Sportu na UAM w Poznaniu, ostatnio na stanowisku dyrektora tegoż Studium.

Był wielkim entuzjastą i propagatorem szermierki w Poznaniu, w tym szczególnie na Uniwerystecie im. A. Mickiewicza. Do Jego wielkich osiągnięć można zaliczyć pomysł, a następnie wspólne - z zespołem kolegów z sekcji szermierczej KS WARTA - organizowanie Europejskiego Festiwalu Szermierki, zapoczątkowanego w 2008r., który odbywa się pod hasłami: SPORT - KULTURA - EDUKACJA.

Nagła śmierć Mateusza Witkowskiego jest wielką stratą dla wielkopolskiej szermierki, straciliśmy wspaniałego kolegę, utalentowanego trenera i organizatora wydarzeń sportowych.

Cześć Jego pamięci!

Szermierze K.S. Warta Poznań