Piotr Ginda zajął 16 miejsce w Pucharze Europy Kadetów

Opublikowano: 11/02/2019

Piotr Ginda (Warta-Muszkieterowie Poznań) zajął 16 miejsce w zawodach z cyklu Pucharu Europy Kadetów we florecie, które odbyły się dzisiaj (9.02.2019) w Warszawie. Pozostali nasi reprezentanci uplasowali się na miejscach: Mikołaj Płaszczewski (62), Błażej Majewski (85), Wiktor Downar (105), Michał Wieczorek (108), Ksawery Zapór (149). Półfinały turnieju florecistów były w całości francuskie. Wygrał Paul-Antoine De Belval, drugi był Jean Guillaume a tuż za nimi znaleźli się Neil Abidi i Eliot Chagnon.
Florecistki z naszego klubu rywalizowały w podobnych zawodach w rumuńskim Satu Mare. Natalia Woźniak zajęła 53 miejsce, Emilia Kręc 54, Konstancja Kanas 61, a Aleksandra Sroka uplasowała się na miejscu 67.
Dobrze spisały się polskie drużyny złożone z reprezentantów Warty – Muszkieterowie w rozgrywanych w minioną niedzielę (10.02.2019) Drużynowych Pucharów Europy Kadetów we florecie. W Warszawie, POLSKA 3 w składzie: Wiktor Downar, Piotr Ginda, Błażej Majewski, Mikołaj Płaszczewski wywalczyła 6  miejsce, a POLSKA 10 w składzie: Michał Wieczorek, Ksawery Zapór, Karol Kulski (UKS MDK 5 Bydgoszcz) uplasowała się na miejscu 29. W rumuńskim Satu Mare nasze florecistki w składzie: Emilia Kręć, Konstancja Kanas, Aleksandra Sroka oraz Natalia Woźniak wywalczyły również 6 pozycję.