Dwa medale florecistów w Mistrzostwach Polski Młodzików

Opublikowano: 11/06/2018

W rozgrywanych w Obornikach Śląskich (9-10 czerwca 2018) Mistrzostwach Polski Młodzików we florecie reprezentanci Warty – Muszkieterowie Poznań zdobyli dwa medale, oba w rywalizacji drużynowej. Srebrny medal wywalczyły florecistki w składzie: Antonina Bartol, Barbara Dyrka, Konstancja Kanas oraz Natalia Woźniak. Natomiast brązowe medale w rywalizacji florecistów trafił do Piotra Gindy, Łukasza Tomyślaka, Michała Wieczorka oraz Ksawerego Zapór. W turnieju indywidualnym Konstancja Kana uplasowała się na miejscu piątym, a Piotr Ginda na miejscu ósmym. Mistrzynią Polski florecistek została po zaciętym pojedynku Maja Szatarska (Fundacja GSF), która wygrała z Danielą Szpejną (UKS De La Salle) 7:6. Podium uzupełniły Lena Langa (Fundacja GSF) i Karolina Żurawska (Budowlani Toruń).  Złoty medal MP florecistów wywalczył Igora Woźniaka (AZS AWF Poznań). Jego rywalem w ostatniej walce był Tomasz Gorczyca (UKS Atena Gdańsk) a wynik końcowy brzmiał 12:3. Na najniższym stopniu podium stanęli Mikołaj Olszewski (Budowlani Toruń) oraz Dawid Piosik (IKS Leszno). Triumfatorkami w turnieju drużynowym dziewcząt okazały się reprezentantki UKS De La Salle Gdańsk, a złotymi medalistami wśród florecistów zostali zawodnicy UKS Atena Gdańsk.