Badania przy współpracy z UM w Poznaniu

Opublikowano: 05/06/2018

Szanowni Rodzice!

W czwartek, 14 czerwca 2018 roku nasi trenerzy wspólnie z naukowcami z Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu przeprowadzą badania zawodników i zawodniczek naszej sekcji urodzonych w latach 2003-2007.

 

Pierwsza grupa zawodników i zawodniczek (już zapisanych) zostanie przebadana o godz. 15.30, kolejną grupę zapraszamy o godz. 17.00 (prosimy o zapisy)

Tytuł projektu badawczego: Ocena funkcjonalna i motoryczna młodych szermierzy. Zespół badawczy: mgr Mateusz Kozinoga, mgr Bartosz Kiedrowski, mgr Marcin Hoffman D.O. oraz studenci koła naukowego Chorób Kręgosłupa, Ortopedii Dziecięcej i Medycyny Sportowej UM.

 

Testy, które przeprowadzimy są stosowane na całym świecie, w wielu renomowanych klubach sportowych i klinikach sportowych w celu oceny funkcjonalnej zawodnika.  Przeprowadzimy zarówno testy motoryczne, fizjoterapeutyczne jak i osteopatyczne. Stosuje się je u sportowców, aby móc lepiej zaplanować trening ogólnorozwojowy, który jest podstawą do treningu specjalistycznego, ale również w celu zapobiegania wielu kontuzjom przeciążeniowym. Mam nadzieję, że wiedza, którą dostarczymy kadrze trenerskiej pomoże w osiąganiu coraz większych sukcesów sportowych i ustrzeże młodych sportowców przed urazami. Serdecznie zapraszam na badania

 

SPRAWA DOTYCZY ZAWODNIKÓW URODZONYCH W LATACH 2003 – 2007.

 

Prosimy o potwierdzenie uczestnictwa w badaniach do wtorku (końca dnia), 12 czerwca 2018 roku

 

- mailowo: szermierka@kswarta.pl

- smsowo: 603-409-686

- w wiadmości na www.facebook.pl/muszkieterowie