Piotr Stachowiak siódmym zawodnikiem OOM

Opublikowano: 03/05/2018

Piotr Stachowiak (Warta-Muszkieterowie Poznań) zajął siódme miejsce w turnieju floretowym rozgrywanym  w ramach odbywającej się w Koninie Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Podopieczny trenera Leszka Jarosławskiego w walce o „16” pokonał Igora Bołdziło (UKS MDK 5 Bydgoszcz) 15 do 8. W kolejnym pojedynku okazał się lepszy od zawodnika AZS-AWF Warszawa Jakuba Surmy (15 do 6). Piotr w walce o medal OOM uległ 2 do 15 zawodnikowi UKS ATENA Gdańska Jakubowi Dołżyckiemu. Podium w rywalizacji florecistów zdominowali zawodnicy UKS Atena Gdańsk, którzy wywalczyli złoto i dwa medale brązowe. Na najwyższym stopniu podium stanął Adam Podralski, na najniższym Jakub Dołżycki i Adam Jakubowski. Jedynym zawodnikiem spoza Gdańska w strefie medalowej był zdobywca drugiego miejsca – Maciej Bem (AZS AWF Poznań). Wśród dziewcząt złotą medalistką została reprezentantka Wrocławian – Magdalena Ławska, która tytuł zapewniła sobie po finałowym zwycięstwie nad Marta Oklińską (Fundacja GSF). Pozostałe miejsca w półfinale zajęły Malwina Kołodziejczyk (Fundacja GSF) i Aleksandra Wieczorek (AZS AWF Poznań).
W rywalizacji drużynowej nasze florecistki w składzie: Julia Kolibabka, Emilia Kręc, Konstancja Kanas oraz Aleksandra Sroka uplasowały się na szóstej pozycji, a floreciści (Piotr Stachowiak, Wiktor Downar, Mikołaj Płaszczewski, Michał Wieczorek) zajęli miejsce dziesiąte.