Alex Strzelecki ze srebrnym medalem Młodzieżowych Mistrzostw Polski we florecie

Opublikowano: 22/03/2018

Alex Strzelecki zdobył srebrny medal podczas rozgrywanych w Obornikach Śląskich Młodzieżowych Mistrzostwach Polski we florecie. W walce finałowej nasz zawodnik uległ Andrzejowi Rządkowskiemu z Klubu Szermierczego „Wrocławianie”. Podopieczny trenera Łukasza Witkowskiego od samego początku turnieju prezentował się bardzo dobrze wygrywając cztery pojedynki w ramach eliminacji grupowych oraz zwyciężając kolejno Marcina Licę (UKS MDK 1 Bydgoszcz), Patryka Szulpina (AZS-AWFiS Gdańsk) oraz Maksima Tarasiewicza (Wrocławianie). Na 10. miejscu uplasował się kolejny reprezentant „Warty” Poznań Oskar Orszyński. Aleksander Kegel był 17, a Julian Chudziński uplasował się na 24 pozycji. Wśród dziewcząt 9 miejsce zajęła
Dagmara Serek,a Agnieszka Mejza była 11.