Katarzyna Matysiak zwycięża w Pucharze Polski Juniorów

Opublikowano: 11/12/2017

Katarzyna Matysiak zajęła pierwsze miejsce w zawodach z cyklu Pucharu Polski Juniorek we florecie. W zawodach o Kirys Jana III Sobieskiego rozgrywanych w Gdańskiej Szkole Floretu startowała cała krajowa czołówka w tej kategorii wiekowej. Na wysokim, 5 miejscu uplasowała się Weronika Wisoky.
Katarzyna Matysiak wygrała wszystkie pojedynki grupowe, rozstawiając się do eliminacji bezpośrednich z numerem 5. W trakcie eliminacji bezpośrednich pokonała: Michalinę Danielewską (AZS-AWF Warszawa) 15 do 3, Martą Mech (AZS-AWFiS Gdańsk) 13 – 9, Aleksandrę Wieczorek (AZS-AWF Poznań) 15-10, Renatę Tomczak (IKS Leszno) 15-11 oraz w finale Julię Lidzbarską (AZS-AWFiS Gdańsk) 15 do 10. Weronika Wisoky, rozstawiona po eliminacjach grupowych z numerem jeden uległa w walce ćwierćfinałowej Renacie Tomczak 5 – 15.