Zygmunt Vetulani wystąpił Drużynowych Mistrzostwach Europy Weteranów

Opublikowano: 18/05/2014

W dniach 16 - 18 maja w chorwackim Porecu odbyły się drużynowe Mistrzostwa Europy Weteranów w szermierce. Jest nam bardzo miło, że wśród reprezentantów naszego kraju znalazł się Zygmunt Vetulani. 

Polskę w tych prestiżowym turnieju reprezentowały cztery drużyny w różnych kategoriach. Jedną z nich stanowili floreciści w składzie: Zygmunt Vetulani, Ryszard Cała, Tomasz Kończyło, Sławomir Pospieszny i Grzegorz Szmidt. W tych silnie obsadzonych zawodach, udało im się wywalczyć siódme miejsce. Mimo zaciętej rywalizacji, panowała bardzo pozytywna atmosfera.

 ,,Jako pierwsi walczyli floreciści. Ciężka grupa z Francją i Włochami i dwie nieznaczne porażki 4:5 dało chłopakom 9 miejsce w drabince pucharowej. Po pięknym, wygranym 5:4 meczu z zawsze walecznymi Węgrami awansują do czołowej "8". O wejście do strefy medalowej nieznacznie przegrywamy z Niemcami, potem porażka z Austrią, a na koniec wygrany mecz o 7 miejsce z "naszymi" Białorusinami. Najbardziej żal meczu o czwórkę” - czytamy na portalu ,,Stowarzyszenia Polskich Weteranów”.

Cieszymy się, że profesor Vetulani  rozwija swoją sportową pasję dając przykład młodym zawodnikom i zawodniczkom Warty-Muszkieterowie.