ZŁOTY MEDAL DLA HOKEISTÓW KS WARTY

Opublikowano: 04/05/2017

ZŁOTY MEDAL DLA KS WARTY POZNAŃ.
W dniach 29-30.04.2017 drużyna młodzika KS WARTA Poznań oraz drużyna dzieci UKS SP 26 Poznań brały udział w Międzynarodowym Turnieju Hokeja na Trawie organizowanego przez Klub TSV Falkensee e.V.  w Niemczech.
Drużyna KS Warta Poznań była w jednej grupie z dwoma drużynami z Czech : Slavia Hradec Kralove i HC President , oraz trzema drużynami z Niemiec : TSV Falkensee 1, TSV Falkensee 2 i DHC Hannover. W turnieju nasza drużyna rozegrała pięć meczy grupowych, wygrywając cztery z nich co dało je drugie miejsce w grupie.
Slavia Kralove – Warta 0:2
HC President – Warta 1:4
TSV Falkensee 2 – Warta 0:5
DHC Hannover  – Warta 1:0
TSV Falkensee 1 – Warta 1:3
W meczu finałowym KS Warta spotkała się ponownie z drużyną DHC Hannover, z którą przegrała w fazie grupowej. Tym razem zawodnicy stanęli na wysokości zadania i pokonali niemiecką drużynę 2 do 0, zajmując w ostatecznej klasyfikacji pierwsze miejsce w turnieju. GRATULACJE
Drużyna UKS SP 26 Poznań była w grupie A wraz z trzema niemieckimi drużynami : THK Rissen, TSV Falkensee 1 oraz Club zur Vahr. Drużyna rozegrała trzy mecze grupowe :
THK Rissen – UKS SP 26 0:0
TSV Falkensee 1 - UKS SP 26 0:1
Club zur Vahr - UKS SP 26 0:2
Zdobywając 4 punkty zajęła pierwsze miejsce w grupie i w półfinale spotkała się z niemiecką drużyną Club an der Alster.  Mecz zakończył się remisem 0:0, niestety przeciwnik był lepszy w zagrywkach karnych pokonując UKS SP 26 jedną bramką. W meczu o trzecie miejsce drużyna UKS SP 26 spotkała się z niemiecką drużyną THK Rissen. Pomimo dużego zaangażowania całej drużyny i zaciekłej walki na boisku nie udało się wygrać tego meczu, UKS SP 26 przegrała 0 do 1. Ostatecznie UKS SP 26 zajęła czwarte miejsce w turnieju w swojej kategorii wiekowej, co niewątpliwie jest dużym sukcesem całej drużyny.  GRATULACJE
Na zakończenie turnieju wszyscy zawodnicy otrzymali okazjonalne medale, drużyny otrzymały dyplomy za uczestnictwo oraz słodki upominek. Drużyna KS WARTA Poznań za zdobycie pierwszego miejsca otrzymała puchar.