XX Międzynarodowy Memoriał im. Adama Filemonowicza w hokeju na trawie

Opublikowano: 07/02/2017

W dniach 3-5 lutego 2017 r. został rozegrany XX Międzynarodowy Memoriał im. Adama Filemonowicza w hokeju na trawie. W zawodach wystąpiło 18 zespołów z rocznika 2004 z Polski, Ukrainy, Litwy i ze Słowacji. Organizatorem zmagań był UKS Bałagany Łubianka przy wsparciu Gminy Łubianka.

W turnieju brały udział dwie nasze drużyny KS WARTA Poznań w składzie : Oscar Marciniak, Daniel Radzicki, Filip Andrzejewski, Aleks Tyra, Tomasz Kalicki, Maksym Snela, Wiktor Kilian, Kacper Oses oraz UKS SP 26 Poznań w składzie : Kacper Andrzejak, Bartosz Urbaniak, Kamil Myśliński – Pluta, Arkadiusz Sekuła, Filip Bogalski, Seweryn Żok, Nikodem Sabadasz, Filip Mazur.

Przez dwa pierwsze dni odbywały się mecze w grupach. W grupie A drużyna KS Warta Poznań wygrała 5 meczy, przegrała 3, zdobywając łącznie 15 punków oraz w karnych zagrywkach wygrała 6 spotkań zdobywając 6 punków. Łącznie 21 punków dało jej III miejsce w grupie. W grupie B drużyna UKS SP 26 Poznań wygrała 3 mecze, zremisowała 1 mecz oraz przegrała 4, zdobywając łącznie 10 punków, co dało jej VII miejsce w grupie.

W niedzielę zostały rozegrane spotkania o poszczególne pozycje. I tak KS Warta Poznań wygrała mecz z KKS Kolejarzem Gliwice II - 7 do 0, co dało jej możliwość walki o 5 miejsce w turnieju. Ostatni mecz z SP 3 Toruń również wygrała nasza drużna wynikiem 4 do 0.

Z kolei UKS SP 26 Poznań rozegrała mecz z SP Warszewice przegrywając 0 do 4 oraz z HC Politechnik Korosten przegrywając 1 do 4, ostatecznie zajmując 14 miejsce w turnieju.

Oto ostateczna kolejność XX Międzynarodowego Memoriału im. Adama Filemonowicza w hokeju na trawie

 1. SZKOŁA AVANGARD KALINÓWKA
 2. SZK ZUVEDRA TAURAS WILNO
 3. KPH RACA BRATYSLAWA
 4. UKS Bałagany Łubianka
 5. KS Warta Poznań
 6. SP 3 Toruń
 7. KKS Kolejarz Gliwice I
 8. KKS Kolejarz Gliwice I
 9. HC Kolosok Boryspol
 10. Szkoła Olimpia Vinnica II
 11. HCPK Korosten
 12. Szkoła Olimpia Vinnica I
 13. HC Politechnik Korosten
 14. UKS SP 26 Poznań
 15. SP Warszewice
 16. KS Pomorzanin I
 17. KS Pomorzanin II
 18. Drewlianka Korosteński Rejon

Dodać należy, że w trakcie uroczystego zakończenia turnieju wręczone zostały specjalne puchary. Otrzymali je trenerzy drużyn, które okazały się najlepsze w specjalnym podsumowaniu dwudziestu memoriałów. Jeden z nich otrzymał trener Hieronim Stawujak, który wraz ze swoimi drużynami uczestniczy w tych turniejach od samego początku ich organizowania i niejednokrotnie zajmował czołowe miejsca w rozgrywkach.

hokej warta

warta hokej