UDANA INAUGURACJA HOKEISTÓW.

Opublikowano: 17/04/2014

Po długiej zimowej przerwie na boiska trawiaste powrócił zespół warciarzy. Runda wiosenna rozpoczęła się 12 kwietnia. Na pierwszy mecz rundy rewanżowej zieloni udali sie w daleką podróż do Siemianowic Śląskich, aby stoczyć pojedynek z miejscowym MKSem. Warciarze osłabieni nieobecnością kilku podstawowych graczy rozpoczęli mecz z animuszem i już w 4 minucie spotkania zamieszanie pod bramką rywali wykorzystał Robert Kulesza i zieloni wyszli na prowadzenie. Po tym trafieniu obie drużyny miały swoje okazje do zdobycia bramki. Najdogodniejszej z okazji nie wykorzystał Maciej Walkowiak, którego strzał z rzutu karnego obronił bramkarz gospodarzy Marek Kompała. W 26 minucie sędzia podyktował krótki róg dla gospodarzy, który na bramkę zamienił Maciej Wieczorek. Co nie udało się wcześniej  w 32 minucie spotkania i Maciej Walkowiak wyprowadził gości na prowadzenie po fenomenalnym strzale z bekhendu w samo "okienko" bramki rywali. Dzięki temu trafieniu warciarze schodzili na przerwę z jednobramkową przewagą. Druga połowa spotkania rozpoczęła się od mocnych ataków gospodarzy, którzy mieli zdecydowaną przewagę na boisku. Zieloni jednak konsekwentnie się bronili i raz po raz wyprowadzali groźne kontry. Tak samo miało to miejsce w 41 minucie gdzie jedną z kontr wykorzystał kapitan zespołu Tomasz Wachowiak i podwyższył prowadzenie na 3:1 po technicznym strzale z bekhendu. Chwile po tej bramce gospodarze wykorzystali drugi krótki róg w tym meczu i zmniejszyli starty do jednej bramki. Skutecznym egzekutorem okazał sie po raz kolejny Maciej Wieczorek. Ataki zespołu z Siemianowic nie ustawały, ale kolejne bramki nie padały. W 68 minucie spotkania warciarze wykonywali krótki róg, który na bramkę zamienił Michał Wachowiak i stało się jasne, że to zieloni zdobędą w tym meczu komplet punktów. Tuż przed końcowym gwizdkiem zieloni zdobyli kolejny krótki róg, który po raz kolejny na bramkę zamienił Michał Wachowiak ustalając wynik spotkania na 5:2 dla warciarzy. W ten sposób zieloni wrócii z dalekiej podróży w korzystnych nastrojach i z jakże ważnymi punktami pozwalającymi walczyć o czołową czwórkę sezonu.

Kolejne spokania zaplanowane są na 10 i 11 maja. Tak długa przerwa jest spowodowana przerwą z okazji Świąt  Wielkanocnych, a także udziału Polskiej Reprezentacji w turnieju FIH Champions Challenge I w Kuantan, Malezja. Wśród zawodników Poskiej reprezentacji znalazł się kapitan zespołu zielonych Tomasz Wachowiak, natomiast pośród sztabu szkoleniowego jest inny z zawodników zielonych Mateusz Grochal.